یکشنبه ششم آبان ۱۳۸۶

سریعترین زمان تشخیص حاملگی

جفت منبع تغذیه جنین است که از یک سو به رحم متصل می شود و از سوی دیگر از طریق بند ناف مواد لازم  برای رشد جنین را به او می رساند. βHCG حدود 9-8 روز بعد از تخمک گذاری یا یک هفته قبل از زمان پیش بینی شده قاعدگی آینده (درصورتیکه حاملگی اتفاق نمی افتاد) یا 3 هفته بعد از اولین روز آخرین قاعدگی مثبت می گردد.  بنابراین درصورتیکه تا 10 روز بعد از زمان مقرر، قاعدگی اتفاق نیفتاد،  برای بررسی احتمال حاملگی باید آزمایش βHCG داده شود. اگر آزمایش در این زمان منفی بود تقریبا می توان مطمئن بود که حاملگی اتفاق نیفتاده است. اگر آزمایش مثبت بود، احتمال حاملگی بالاست اما 100% نیست و برای تشخیص دقیق و مراقبتهای دوران بارداری می بایستی تحت نظر ماما و متخصص زنان و زایمان قرار بگیرید. peregnancy

توجه: درصورتیکه سیکلهای قاعدگی شما نامنظم است، تفسیر آزمایش منفی βHCG باید با احتیاط  انجام شود و ممکن است نیاز به آزمایش مجدد در چند روز بعد باشد که پزشک شما را راهنمایی خواهد نمود. 

توجه داشته باشید که جنین چه خواسته شما باشد و چه ناخواسته باشد، موهبت و امانت الهی است که به پدر و مادر اعطاء می شود. پس از آگاهی از بارداری، خداوند را شکرگزار باشید و تمام تلاش خود را برای مراقبت از خود و جنین بکار گیرید و متوجه باشید که حساس ترین زمان شکل گیری جنین در همان زمانی است که شما متوجه بارداری خود شده اید (سه ماهه اول بارداری) و در این زمان است که می بایستی تحت نظر ماما و پزشک متخصص زنان و زایمان با تغذیه مناسب و دوری از برخی داروها و میکروبها زمینه تولد نوزادی سالم و تندرست را فراهم کنید. 

نوشته شده توسط دکتر مهدی چوقادی در 22:42 |  لینک ثابت   •